Skip Navigation Links
 • ANA SAYFA
 • Sosyal Sorumluluk
 • Sosyal Sorumluluk

   

  Tarih: 06 - 07 Eylül 2019
  Yer: Ordu

  Sosyal Medya hesaplarımız

  Facebook Sayfa Adı 
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadecebenimicin
  https://www.facebook.com/pages/Sadece-Benim-İçin/1581980285355916


  İnstagram Sayfa Adı 
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadece.benim.icin
  https://instagram.com/sadece.benim.icin/


  Twitter Sayfa Adı 
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@tajevbenimicin
  https://twitter.com/tajevbenimicin

  Sadece Benim İçin sosyal Sorumluluk Projesi 2019 – Ordu Fotoğraflarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

   

  Tarih: 08 - 09 Eylül 2017
  Yer: Hatay

  Sosyal Medya hesaplarımız

  Facebook Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadecebenimicin
  https://www.facebook.com/pages/Sadece-Benim-İçin/1581980285355916


  İnstagram Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadece.benim.icin
  https://instagram.com/sadece.benim.icin/


  Twitter Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@tajevbenimicin
  https://twitter.com/tajevbenimicin
   

   


  Tarih: 12 Eylül 2015 - 10:00
  Yer: Çanakkale

  Sosyal Medya hesaplarımız açıldı.

  Facebook Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadecebenimicin
  https://www.facebook.com/pages/Sadece-Benim-İçin/1581980285355916


  İnstagram Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@sadece.benim.icin
  https://instagram.com/sadece.benim.icin/


  Twitter Sayfa Adı
  Profil İsmi: Sadece Benim İçin /@tajevbenimicin
  https://twitter.com/tajevbenimicin
  Tarih: 07 Haziran 2012 - 08 Haziran 2012
  Yer: Rize

  2008 yılında Bingöl’de başlatmış olduğumuz ve 2010 yılında Şanlıurfa ve Birecik’te devamını gerçekleştirdiğimiz projemizin son ayağı, “Gebelik ve Doğum Süreci”, “Bebek ve Anne Sağlığı”, “Koruyucu Sağlık Programı ile birlikte “Meme ve Rahimağzı Kanserinden Korunma” gibi konularda bilinçli toplumlar yaratılması hedefiyle 7 – 8 Haziran 2012 tarihlerinde Rize’de gerçekleştirilmiştir.

  Bu hedef doğrultusunda Rize ve civar illerde kadın hastalıkları alanında çalışan doktorlar, ebeler ve Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına eğitim semineri ile halkımıza kadın ve aile sağlığı hakkında eğitim toplantıları ve kadın hastalıkları ile ilgili tarama, teşhis ve tedavi çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Kadınlara yönelik projeye farklı üniversitelerden çok sayıda profesör/doçent doktor eğitimci olarak katılmıştır. Ayrıca, üniversite hastanesinde Rize ve civar illerde çalışan hekimlerin yoğun katılımıyla bir Kolposkopi Eğitim Kursu da düzenlenmiştir. Seminer ve tarama çalışmalarının yanı sıra Rize’de gebelik ve doğum alanında kullanılmak üzere belirlenen ihtiyaca göre “tıbbi cihaz” bağışı yapılmış ve KETEM’le ortaklaşa kanser taraması yapılmıştır.

  Proje ile anneler, bebekleri ve aileleri için büyük önem taşıyan konular hakkında daha bilinçli bir toplum oluşturulması hedeflenmiştir. Aynı zamanda gebelik ve doğum sürecindeki kadınların konunun uzmanlarına başvurmaları için de yönlendirme yapılmıştır. Gebelik ve doğum sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda kadınlara bilgilendirme yapılmasının yanı sıra, hekimlerin de bu konu hakkında sürekli eğitim anlayışıyla eğitilmesi de sağlanmıştır. Proje sonunda halkın gebelik ve doğum süreci, bebek bakımı ve anne sağlığı hakkında Rize’de yaşayan kadınlar başta olmak üzere halkın bu konularda daha bilinçli olması ve sağlık çalışanlarının konu ile ilgili geliştirilmesi sağlanmıştır.

  Tarih: 27 Mayıs 2010 - 29 Mayıs 2010
  Yer: Şanlıurfa ve Birecik

  Türk-Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV), sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında "Sadece benim için" sloganıyla Şanlıurfa ve Birecik'te eğitim vererek, tarama çalışması yaptı. Halkın ve sağlık çalışanlarının daha bilgili ve bilinçli olmasını, jinekolojik hastalıklara daha çok önem verilmesini sağlamayı amaçlayan TAJEV, Bingöl'ün ardından projenin ikinci ayağını Şanlıurfa ve Birecik'te gerçekleştirdi.

  Şanlıurfa'da Mozaik AVM'de düzenlenen toplantının açılışına; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Hasan Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, TAJEV Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, AÇSAP Genel Müdürü Dr. Rifat Köse, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Koç, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Yusuf Kürkçüoğlu, davetli profesörler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Türk - Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV) Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü açılışta yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, "Sadece Benim İçin" adı altında Şanlıurfa ve Birecik'te eğitim-tarama çalışması gerçekleştirdiklerini belirterek, proje kapsamında Türkiye'nin önemli kadın doğum uzmanlarının Şanlıurfa'ya geldiğini belirtti. Prof. Dr. Ünlü, Doğu bölgelerinde yaşanan anne ve bebek ölümlerini azaltmak, evde doğumların önlenmesi için bilinç kazandırmak, gebelik takibinin, tetkiklerin düzenli yapılmasının önemini vurgulamak, rahim ağzı kanseri gibi durumlarda erken teşhis ve aşılamanın önemine dikkat çekmek amacıyla yürütülen proje ile bu konularda bilinçli toplum yaratmayı amaçladıklarını ifade etti. Prof. Dr. Ünlü, "TAJEV'in, Sağlık Bakanlığı AÇSAP Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı, Şanlıurfa Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Birecik Kaymakamlığı'nın desteğini alarak üstlendiği bu proje ile anne ve anne adaylarının sağlıklı gebelik ve doğum süreci, kadın hastalıkları, meme ve rahim ağzı kanseri gibi konularda bilgilendirildiğini, ayrıca sağlık taramaları ile de var olan sağlık problemlerinin belirlenmesi için örnek bir çalışma yaptığımıza ve bu projeyle sağlık alanında Türkiye için önemli bir adım attığımıza inanıyoruz" diye konuştu.

  Katılımın ücretsiz olduğu projede, sağlık çalışanları ve halka yönelik olmak üzere iki bölümden oluşan seminerler ile Şanlıurfa ve çevre illerdeki hekimler, ebeler ve sağlık çalışanlarının konu ile bilgilendirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

  "Sadece benim için" projesi nedeniyle Şanlıurfa'da bulunan Türk-Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV) Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, anne ve bebek ölümlerinin sosyo-ekonomik faktörlere bağlı olduğunu belirtti. Bu konuda sağlık hizmetlerinde erişilebilirlik ve bilinçlenmenin önemine dikkat çeken Dr. Ünlü, gebelik öncesi ve sonrası bakımın, yeterli ve dengeli beslenmenin bu ölümlerin önlenmesinde çok gerekli olduğunu bildirdi.

  Tarih: 22 Ağustos 2008 - 23 Ağustos 2008
  Yer: Bingöl

  TAJEV, Türkiye’de oldukça yüksek oranlarda olan bebek ölümlerinin görülmesi ve bilinçsiz yaklaşımın önüne geçmek üzere Türkiye için ilk büyük adımı Bingöl’de attı.. Bingöl’ de başlangıcı yapılan “Sadece Benim İçin” sosyal sorumluluk projesiyle tüm kadınların sağlığı için önemli çalışmalar yapılıyor. Türk Alman Jinekoloji Eğitim ve Araştırma Vakfı (TAJEV) tarafından düzenlenen “Sadece Benim İçin” adlı projeyle 2 gün süresince Bingöl ve çevre illerdeki kadınlar ve sağlık çalışanları çeşitli eğitimler aldılar.

  22 - 23 Ağustos 2008 tarihlerinde Bingöl Kültür Merkezi’ nde düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin önde gelen jinekologları katıldı. Çeşitli eğitim ve bilinçlendirme toplantılarının yanı sıra genel tarama, ameliyat ve muayenenin de yapıldığı projede ayrıca bölge sağlık çalışanlarına da çeşitli eğitimler verildi. TAJEV Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü verdiği bilgilerde; “Projeyi Bingöl’de başlatmak bizim için çok önemliydi. Çünkü Türkiye’deki bebek ölüm oranlarıyla kıyaslandığında Bingöl’deki bebek ölüm oranlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu gördük. İlk etapta buradan işe başlamanın doğru olduğu kanısına vardık. Fakat bu proje Bingöl ve çevresi için değil Türkiye için çok önemli bir projedir” dedi. Ünlü, Sağlık Bakanlığının projeye tam destek verdiğini belirterek, daha sonra farklı illerde de yapılacak çalışmalarla projenin devam edeceğini bildirdi. Proje kapsamında, Bingöl Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde yaklaşık 120 kadına ücretsiz jinekolojik muayene ve rahim ağzı kanserine ilişkin pap smear ön tarama testleri yapıldığını anlatan Prof. Dr. Ünlü, ayrıca miyomu olan ve kanaması devam eden bir hastanın ameliyat edilerek rahminin alındığını sözlerine ekledi.

  Bir eğitim ve tarama çalışması olarak gerçekleştirilen projeyle rahim ağzı kanserlerinin de en aza indirgenmesi için çalışılıyor. TAJEV başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü “Kadın sağlığı için gebelik ve doğum süreci ile rahim ağzı kanseri önemine dikkat çeken proje, bu konularda bilinçli toplum yaratmayı amaçlıyor. TAJEV, Sağlıklı ve mutlu yarınlar için gebelik ve doğum sürecinde düzenli olarak kontrol olmanın ve bilinçli bir süreç geçirmenin önemini bir kez daha hatırlatıyor. Bu konuda önemli bir adım olan proje, anne ve anne adayları bilgilendirdiği gibi sağlık taramalarıyla da var olan sağlık problemlerinin belirlenmesinde de örnek bir çalışma teşkil ediyor” diye konuştu.

  Sağlık çalışanları ve halka yönelik olmak üzere iki bölümden oluşan projede, 22 Ağustos 2008 günü Bingöl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olan seminer ile Bingöl ve çevre illerdeki hekimler, ebeler ve diğer sağlık çalışanlarının konu ile bilgilendirilmesinin yanı sıra, öğleden sonra yapılan halka yönelik oturumlarla da toplum sağlığında önemli yeri olan iki konu ayrıntılı bir şekilde anlatıldı ve halkın sorularına yanıt verildi. 23 Ağustos 2008 günü ise yapılan olan tarama çalışmasıyla Bingöllü kadınlar kontrolden geçirilip, var olan problemleri ortaya kondu ve tedavi yolları aktarıldı. Projeye sadece Bingöl’den değil çevre illerden hekimlerin ve halkın katılımı projenin etkinliğini daha da arttırdı.

  Projede yer alan hekimler, Gebelik takibinde, anne karnındaki bebeğin izlenmesini sağlayan ''NST'' cihazının Bingöl'deki tek kadın doğum ve çocuk hastanesinde mevcut olmadığını dile getirerek NST cihazının her doğum ve çocuk hastanesinde mutlaka bulunması gerektiğini vurguladılar. Bu nedenle Vakıf tarafından Bingöl Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’ne bir NST cihazı hediye ettiklerini ve personele bu konuda eğitim verdiklerini kaydettiler.

  Projenin açılışına katılan Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bu projenin Bingöl’de gerçekleştirilmesinin yöre sağlık çalışanları ve halkını çok mutlu ettiğini, Bingöl’ün artık terör olayları ile değil eğitim ve sağlıktaki gelişmelerle anılmasını istediklerini belirtti. Bingöl’ün geçmiş yıllara göre çok güvenli olduğunu, bu tarz eğitim projelerinin kalkınmaya çok büyük faydası olacağını da sözlerine ekledi.

   

  Etkinlik Takvimi
  Haziran 2024
  PztSalÇarPerCumCmtPaz
  272829303112
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  1234567
  © Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı Tüm Hakları Saklıdır